Slovo stavitele krátké trati

A co o neděli prozradí Roumen?

Jak se těšíš na víkend a na co myslíš, že by se měli těšit závodníci?

Na víkend se už pomalu začínám těšit. Z mého úhlu pohledu stavitele a oddílového kartografa by sekce les měla být připravena na závodníky. Závodníci by se měli těšit na kompaktní les, který, na rozdíl od většiny letošních závodů, není celý zelený a žlutý. Výjimečně bude na mapě převládat bílá (a hnědá) barva. Před závodem a po závodě pak mohu doporučit náš pořadatelský bufet. Ranní káva na nakopnutí a odpolední pivko/kofola po závodě na regeneraci přijde vhod!

Můžeš trochu víc prozradit o terénu a nástrahách připravených tratí?

Terén je na valašské poměry nečekaně rychlý, pokud nám však vydrží avizovaná předpověď, tak by se nám měl závodní prostor trochu zvlažit těsně před tím, než v sobotu vyběhnou roznašeči do lesa. Na nedělní závod by se nám tak mohly po suchém létě napustit bažinky a závodníkům by se mohlo lépe dýchat.

Na mém middlu by si měli závodníci hlavně číst pořádně kódy kontrol. Zvlášť v seběhových pasážích nebude moc času a bezkontaktní ražení napomáhá nedůslednostem. Když k tomu připočteme zhruba stovku roznesených kontrol, které jsou v rámci pravidel místy dost blízko sebe, mohl by se v cíli objevit nejeden DISK. Pevně věřím, že si posledních pár vět vezmou všichni závodníci k srdci a kontrolovým polem projdou bez ztráty kytičky.

Pokud se bavíme o hlavních kategoriích, kde vidíš favority a jaké očekáváš vítězné časy?

No, to je otázka. Předchozí bod tohoto rozhovoru by je mohl eliminovat. Nicméně pevně věřím, že Miloš Nykodým prolomí prokletí mnou pořádaných závodů a spolu s Vojtou Králem si to rozdají o nejvyšší post. Třetí do party by pak mohl být Mára Minář, který má letos famózní formu. Na bednu by samozřejmě mohl proniknout kdokoliv další z posledních 10-15 startujících, kteří závod technicky ustojí. Mezi ženami očekávám souboj českých reprezentantek Venduly Horčičkové a Denisy Kosové. Další pozice jsou pak podle mě docela otevřené. Černým koněm této kategorie by mohla být Zdenka Kozáková, která by v něm mohla zúročit své zkušenosti.

Popřál bys něco závodníkům?

Aby od nás ze závodů odjížděli s pocitem, že ta cesta do „Bulharska“ za to stála. Celý pořadatelský tým se snažil, snaží a bude snažit, aby byl zážitek hlavně intenzivní, ale taky pozitivní 🙂 Po startu posledních závodníků si budete moc pustit po oba dny GPS přenos na svých zařízeních (pokud najdete GSM signál), samozřejmostí jsou i mezičasy z lesa. A abyste měli u sobotní večeře co rozebírat, mapy ze sobotního závodu budeme vydávat už v sobotu.

Děkujeme!